Szczepienia ochronne dla zwierząt Bielsko-Biała

Szczepienia ochronne dla zwierząt są bardzo ważne dla zapewnienia im zdrowia i długiego życia. Podobnie jak w przypadku ludzi, szczepienia u zwierząt zapobiegają rozwojowi chorób i infekcji, które mogą nawet prowadzić do śmierci. W naszej klinice w Bielsku-Białej oferujemy pełen zakres szczepionek. Wśród nich znajdują się m.in. preparaty przeciwko wściekliźnie, parwowirozie, panleukopeni, nosówce i durowi brzusznemu. O regularne szczepienia warto zadbać przede wszystkim w przypadku psów, które są regularnie poddawane kontaktowi z innymi zwierzętami – zarówno domowymi, jak i dzikimi.

Należy pamiętać również o przeciwskazaniach do szczepienia zwierząt. Wśród nich znajdują się m.in. choroby przewlekłe, ciąża i osłabienie. W przypadku wystąpienia przeciwwskazań wykorzystujemy wiedzę z różnych dziedzin medycyny, np. weterynarii kardiologicznej, by całościowo zadbać o zdrowie naszego pacjenta.

Czy szczepienie zwierząt jest obowiązkowe?

W Polsce obowiązkowe jest wyłącznie szczepienie przeciwko wściekliźnie dla psów po trzecim miesiącu życia. Inne rodzaje szczepień mogą być zalecane, lecz nie są wymagane prawnie. Należy pamiętać, że uchylenie się od obowiązku szczepienia pupila podlega karze grzywny w wysokości do 500 zł.

Ustal z nami indywidualny harmonogram szczepień pupila

Pamiętaj, że szczepienia chronią nie tylko Twojego pupila, ale również inne zwierzęta oraz ludzi przed chorobami zakaźnymi. Najlepszym pomysłem jest skonsultowanie się z weterynarzem w celu ustalenia indywidualnego harmonogramu szczepień. Niektóre z nich są obowiązkowe, dlatego bezwzględnie muszą znaleźć się w planie wizyt. Dodatkowe szczepienia zalecamy na podstawie wieku, stanu zdrowia i trybu życia naszego pacjenta.

Szczepieniami ochronnymi obejmujemy zwierzęta już od pierwszych tygodni ich życia. W przypadku psów najwcześniej podaje się preparaty przeciwko parwowirozie i nosówce. Dzięki przygotowaniu harmonogramu szczepień łatwiej będzie Ci pamiętać o konieczności ich podania pupilowi.