Neurologia weterynaryjna Bielsko-Biała

Neurologia weterynaryjna zajmuje się chorobami ze strony układu nerwowego, które mogą dotknąć zwierzęta na dowolnym etapie ich życia. Oferujemy pomoc w leczeniu dolegliwości nabytych, jak i schorzeń wrodzonych. Objawy chorobowe mogą pojawić się np. w wyniku przebytego urazu, infekcji czy stanu zapalnego. W przypadku zaobserwowania u czworonożnego przyjaciela niepokojących objawów należy w pierwszej kolejności udać się do lekarza pierwszego kontaktu, czyli weterynarza od chorób wewnętrznych, który przeprowadzi wstępne badania i nakreśli odpowiedni sposób postępowania. W naszej klinice w Bielsku-Białej możesz liczyć na holistyczną opiekę nad pupilem.

Co wskazuje na chorobę neurologiczną pupila?

Po pomoc powinieneś zgłosić się niezwłocznie po zauważeniu niepokojących objawów. Jakie symptomy mogą być oznaką zaburzeń w funkcjonowaniu układu nerwowego? Twoją uwagę powinny zwrócić przede wszystkim drgawki, niedowład kończyn, zaburzenia równowagi i otępienie. Są to poważne sygnały nieprawidłowej pracy organizmu zwierzęcia.

Jak przebiega wizyta u weterynarza neurologa?

Wizyta u weterynarza neurologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu na temat dolegliwości i ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia, a także historii leczenia. Następnie przystępujemy do badania zachowania, reakcji i widocznych u pacjenta objawów. Podstawą diagnostyki są także badania laboratoryjne krwi. Niezbędne może być również wykonanie badań obrazowych takich jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny.