Leczenie skóry u psa Bielsko-Biała

Leczenie skóry u psa jest ważnym elementem opieki weterynaryjnej. Jest ona podatna na różnego rodzaju schorzenia, takie jak infekcje bakteryjne, grzybicze lub alergie skórne. Choroby skóry psów przekładają się na funkcjonowanie całego organizmu zwierzęcia. Z drugiej strony dolegliwości skórne mogą mieć swoje źródło w nieprawidłowym funkcjonowaniu innych układów. Z tego powodu stawiamy na holistyczne podejście do zdrowia naszych podopiecznych i jednoczesne wykorzystanie wiedzy z różnych dziedzin, np. weterynarii neurologicznej i dermatologicznej.

Dostępne metody leczenia skóry zwierząt

Leczenie chorób skóry u zwierząt może obejmować stosowanie leków doustnych, zastrzyków, kremów, szamponów lub specjalnych diet. W przypadku infekcji bakteryjnych, grzybiczych lub wirusowych, lekarz weterynarii zwykle zaleca stosowanie antybiotyków, leków przeciwgrzybiczych lub leków przeciwwirusowych. Inaczej będzie wyglądała terapia w przypadku chorób autoimmunologicznych, alergii lub nowotworów skóry. Niezależnie od typu dolegliwości, stosujemy leczenie skóry dostosowane indywidualnie do potrzeb zwierzęcia.

Jak zapobiegać chorobom skóry u zwierząt?

Dobrze utrzymana higiena skóry i sierści może pomóc w zapobieganiu chorobom skórnym u psa. Należy regularnie myć i szczotkować zwierzę, aby usunąć brud, kurz i inne zanieczyszczenia, które mogą prowadzić do infekcji skóry. Troska o skórę i sierść wymaga także zapewnienia pupilowi odpowiedniej ilości ruchu i zbilansowanej diety.