Kardiologia weterynaryjna Bielsko-Biała

Choroby kardiologiczne nie są tylko domeną człowieka. Z ich powodu cierpią również nasi czworonożni przyjaciele. W SkinVet możesz skorzystać z pomocy z zakresu kardiologii weterynaryjnej. Konsultację ze specjalistą powinieneś rozważyć przede wszystkim w przypadku zmniejszenia się tolerancji Twojego pupila na wysiłek oraz pojawienia się duszności. Takie objawy świadczyć mogą o rozwijającej się chorobie serca. Na pewno nie należy ich lekceważyć. W naszej klinice w Bielsku-Białej pomagamy zarówno psom i kotom, jak i mniejszym zwierzakom takim jak króliki czy świnki morskie.

Jakie badania wykonujemy w diagnostyce chorób serca?

Pierwszym krokiem do przywrócenia zdrowia Twojemu pupilowi jest postawienie odpowiedniej diagnozy. Aby móc to zrobić, posługujemy się sprawdzonymi metodami badań. W diagnostyce chorób serca najczęściej wykorzystuje się badanie EKG oraz echo serca (badanie USG), które umożliwiają wykrycie nieprawidłowości w pracy i budowie tego organu. Pomocne w diagnostyce są także podstawowe badania laboratoryjne, osłuchiwanie czworonoga, badanie tętna.

Jak wygląda leczenie chorób serca w naszej klinice w Bielsku-Białej?

Do każdego z naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie. Sposób leczenia uzależniony jest zawsze od konkretnej dolegliwości oraz ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia. Nasze działania są holistyczne – staramy się całościowo zadbać o zdrowie naszego podopiecznego. Leczenie chorób kardiologicznych polega często na farmakoterapii.