Ginekologia i położnictwo dla zwierząt Bielsko-Biała

W naszej klinice weterynaryjnej w Bielsku-Białej świadczymy także usługi z zakresu położnictwa i ginekologii dla zwierząt. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem hodowli zwierząt rasowych, czy po prostu szczęśliwym posiadaczem czworonożnego przyjaciela, powinieneś odpowiednio zadbać o Twojego pupila w trakcie ciąży i prawidłowo go do niej przygotować. W tym czasie wymaga on od Ciebie zwiększonego poziomu troski i opieki. W naszej klinice podejmujemy się zarówno działań takich jak precyzyjne wyznaczenie najlepszej daty krycia i przeprowadzenie rutynowych badań kontrolnych, jak i interwencji chirurgicznych w przypadku trudnych porodów. Wykonujemy także sterylizację psów i kotów, zapobiegającą zapłodnieniu.

Opieka ginekologiczna nad psami hodowlanymi

Z opieki ginekologicznej nad suczkami chętnie korzystają m.in. właściciele hodowli psów rasowych. Na podstawie nowoczesnych badań hormonalnych jesteśmy w stanie precyzyjnie określić najlepszy czas na krycie suczki, w którym szansa na zapłodnienie jest największa. Pomagamy także, jeżeli w czasie krycia występują trudności np. ze względu na agresywne zachowanie suczki czy niestandardową budowę anatomiczną jej pochwy.

Opieka położnicza nad szczeniętami

Nasze działania są kompleksowe – towarzyszymy Tobie i Twojemu pupilowi zarówno przed i w trakcie ciąży, w czasie jej rozwiązania, jak i po nim. Oferujemy opiekę nad nowo narodzonymi szczeniętami, w tym także przeprowadzenie ich pierwszych szczepień bądź chipowania. Dysponujemy także inkubatorem, w którym szczeniaki po cesarskim cięciu mogą bezpiecznie zaczekać na wybudzenie się i powrót do sił matki.

Zachęcamy do wcześniejszego umówienia pierwszej wizyty poprzez internet bądź telefon. Późniejsze spotkania kontrolne możemy planować wspólnie z wizyty na wizytę.