Diagnozowanie i leczenie chorób wewnętrznych zwierząt Bielsko-Biała

Jeśli zauważasz u swojego pupila jakiekolwiek objawy chorobowe – osowiałość, nagłą niechęć do zabawy i ruchu, brak apetytu, łysienie lub inne – udaj się z nim do weterynarza pierwszego kontaktu. Najczęściej będzie nim lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób wewnętrznych zwierząt, tj. internista. W sposób holistyczny zajmie się on Twoim zwierzakiem, od razu go diagnozując i dopasowując odpowiednie metody leczenia lub zlecając wizytę u specjalisty, np. z dziedziny dermatologii weterynaryjnej.

Czym zajmuje się weterynarz internista?

Jako weterynarze pierwszego kontaktu zajmujemy się w naszej klinice łagodzeniem i szukaniem źródła dolegliwości, które nękają naszych podopiecznych. Mogą mieć one swój początek we wszystkich układach organizmu zwierzęcia, np. oddechowym, pokarmowym, moczowym czy nerwowym. Weterynarz-internista musi posiadać obszerną wiedzę z wielu różnych, węższych specjalizacji, by móc prawidłowo rozpoznać i zwalczać daną jednostkę chorobową.

W naszej klinice łączymy obszerną wiedzę i doświadczenie z wielu różnych gałęzi weterynarii. Dysponujemy nowoczesną aparaturą, która umożliwia nam przeprowadzenie pogłębionej diagnostyki organizmu Twojego pupila.