Dermatolog weterynarz Bielsko-Biała

Choroby dermatologiczne są jednym z najczęstszych powodów wizyt u weterynarza. Odpowiednia opieka nad skórą zwierząt jest niezwykle ważna dla ich zdrowia i dobrej kondycji. W gabinecie weterynaryjnym SkinVet w Bielsku-Białej możesz uzyskać pomoc w przypadku zauważenia niepokojących zmian skórnych u swojego pupila, jak i poznać prawidłowe metody dbania o jego skórę i sierść. W ramach dermatologii weterynaryjnej zajmujemy się dolegliwościami o podłożu bakteryjnym, grzybiczym, autoimmunologicznym, a nawet onkologicznym.

Jakie są przyczyny chorób skóry zwierząt?

Jako weterynarze dermatolodzy zajmujemy się zmianami skórnymi zwierząt o zróżnicowanym podłożu. Pośród najczęstszych przyczyn nieprzyjemnych i drażniących dolegliwości znajdują się:

  • alergie skórne,
  • infekcje bakteryjne,
  • infekcje grzybicze,
  • pasożyty,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • nowotwory skóry.

Najczęściej zajmujemy się leczeniem skóry u psów, które są najbardziej narażone na kontakt z pasożytami i przeniesienie infekcji z organizmu innych zwierząt. Psi dermatolog ma za zadanie określić źródło nękających Twojego pupila dolegliwości i dopasować odpowiednie metody ich zwalczania.

Kiedy należy udać się do weterynarza dermatologa?

Powodem do wizyty u weterynarza dermatologa powinny być wszelkie niepokojące zmiany skórne na ciele Twojego pupila. Zadrapania, krosty, zaczerwienienie, łuszczenie czy owrzodzenia z pewnością powodują u niego duży dyskomfort, dlatego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty.