Chirurg weterynarz Bielsko-Biała

Chirurg weterynarz podejmuje interwencje w przypadku stwierdzenia zmian operacyjnych zarówno w obrębie tkanek miękkich, jak i kości. Działania chirurga obejmują zarówno przeprowadzenie samego zabiegu, jak i odpowiednie do niego przygotowanie oraz opiekę pozabiegową. Wśród operacji, jakie wykonujemy w naszej klinice weterynaryjnej w Bielsku-Białej znajduje się m.in. usuwanie ciał obcych z organizmu zwierzęcia, leczenie urazów układu ruchu czy szycie ran. Kwalifikacje chirurgiczne często okazują się niezbędne także w działaniach z zakresu ginekologii i położnictwa.

Przygotowanie zwierzęcia do zabiegu chirurgicznego

Wiemy, że wizja nadchodzącego zabiegu chirurgicznego jest stresująca dla właściciela zwierzęcia. Dlatego udzielamy konkretnych, szczegółowych wskazówek, jak przygotować pupila do zabiegu. Najważniejszą kwestią, którą należy mieć na uwadze, jest przede wszystkim dbałość o pusty żołądek podopiecznego – min. 12 godzin przed planowaną operacją zwierzę nie powinno nic jeść. Warto także zadbać o jego dobre samopoczucie i poświęcić mu czas przed zabiegiem.

Opieka pozabiegowa nad zwierzęciem w naszej placówce w Bielsku-Białej

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonujemy pod narkozą w odpowiednio wyposażonej i przygotowanej według najwyższych standardów higieny sali. Po przeprowadzonej operacji nasi pacjenci zostają na jakiś czas w klinice pod specjalistyczną opieką. Dzięki temu mamy pewność, że dobrze zniosły one znieczulenie i cały zabieg. Jednocześnie z wypisaniem pupila do domu, udzielimy Ci szczegółowych instrukcji, jak dbać o Twojego przyjaciela w pierwszych dniach po zabiegu, by odpowiednio zadbać o jego szybki powrót do zdrowia.