zwierzaki święta

Święta, święta. Kto nie lubi świąt Bożego Narodzenia. My lubimy:)

Grudzień to trudny okres: nie mamy na nic czasu, miesiąc sprawia wrażenie krótszego, a dodatkowo kupujemy prezenty dla naszych bliskich. W tym okresie każdego pragniemy obdarować. W takim razie co z naszymi milusińskimi? Wigilia to magiczny okres nie tylko dla ludzi. Podobno tego dnia nasze zwierzęta mogą przemówić ludzkim głosem. Kochamy nasze psiaki, dlatego pragniemy, aby ten dzień był także wyjątkowy dla nich.

Nasuwa się zatem pytanie: co mogę dać mojemu zwierzakowi?

Przede wszystkim zastanówmy się nad temperamentem naszego zwierzaka.

Czy jest to ciepłolubny kanapowiec czy może wulkan energii? Część psów ma niespożytą ilość energii. Dla takich zwierzaków najlepsza będzie nowa zabawka. Może w tym roku warto postarać się o coś, co przetrwa dłużej niż jedno wyjście na spacer:) Gumowa piłka, piszczący dinozaur albo miś, któremu można zjeść smakołyk z brzuszka? Wybór jest ogromny.

Jeśli nasz zwierzak niechętnie szaleje z zabawkami zadbajmy o smakołyk dla niego.

Na półkach możemy znaleźć bardzo dużo zdrowych przekąsek, które nie tylko sprawią frajdę psiakowi, ale np. zadbają o jego zęby. Jeśli jesteś posiadaczem kota zachęć go do zabawy zabawką na wędce, tunelem z uwięzioną piłką lub zwykłą butelką wypełnioną groszkiem. Musimy pamiętać o jednym: zabawka lub też smakołyk muszą być bezpieczne dla naszych zwierzaków. Czytajmy składy, sprawdzajmy producentów. Jeśli nie jesteście pewni swojego wyboru wykonajcie telefon do Waszego lekarza weterynarii. Wszystkie upominki są ważne, ale dla naszych zwierzaków najważniejsi jesteśmy my, dlatego w ten wyjątkowy okres poświęćmy im więcej czasu niż zwykle:)